Mademoiselle Mana blog

Dita von Teese

Heather Renée Sweet znana wszystkim bardziej jako Dita von Teese to kobieta, która szczególnie mnie inspiruje. Pamiętam jak dziś, jak doszło do ,,spotkania’’ (bo oczywiście, nie spotkałam jej osobiście :)) Jako mała dziewczyna, bardzo namiętnie słuchałam Marilyna Mansona.

Kiedy w roku 2003 Manson wydał nowy utwór mOBSCENE wraz z teledyskiem, poznałam kobietę, która od razu mi się spodobała. Była  bardzo seksowna, kobieca, to właśnie cała Dita.

W teledysku, zaprezentowała swój popisowy numer w kieliszku koktajlowym (tzw. ,,Do Martini”) trzymając w dłoniach wielką gąbkę w kształcie kostki cukru. Już wtedy uważałam ją za kobietę pełną klasy i elegancji. Później zainteresowałam się nią bardziej, nie poprzestając na krótkim występie w teledysku jednego z moich ulubionych zespołów, który kocham do dziś.

Teledysk można oczywiście oglądać za pośrednictwem youtube na oficjalnym VEVO Mansona:

Dwa lata później, po siedmiu latach znajomości Dita i Manson wzięli ślub. Podobno Manson był jej fanem od wielu lat. Jednak nie wytrzymali ze sobą za długo, bo tylko dwa lata.

dita von teese i marylin manson

Bardzo podoba mi się jej styl. Jest bardzo kobiecy, makijaż mocny niczym Femme Fatale,  a ubiór bardzo kobiecy, inny niż taki, który promuje się teraz, i do jakiego dąży wiele kobiet. Widać ją znacznie bardziej na tle wszystkich celebrytek, odznacza się swoją osobą.

dita von teesedita von teese w kieliszku

Dita jako piętnastolatka zaczęła pracować w sklepie z bielizną, i zainteresowała się tematem bielizny, później zaczęła tańczyć burleskę. Sama pokreśla że nie urodziła się pięknością, ale każda kobieta może czuć się piękna, kiedy opanuje pewne sztuczki, związane z ubiorem, i makijażem. W swoje show wkłada moim zdaniem całe serce, są bardzo dopracowane, dlatego tak bardzo mi się podobają, bardzo lubię je oglądać. Wiele z numerów tancerki są niefrasobliwe, jednak posiada także numery bardziej mroczne, jak np. The Opium Den, kiedy to występuje jako Kobieta-Smok, jest to show zainspirowane Chinami i paleniem Opium w ogóle. Bardzo chciałabym zobaczyć ten numer na żywo, bo szczególnie mi się spodobał.

 

 

Dita Von Teese jako kobieta smok

Ostatnio także Dita zajęła się muzyką, nagrała utwór z zespołem Monarchy

Utwór o tytule Disintegration można przesłuchać za pośrednictwem Youtube, lub zakupić.

Dita Von Teese - Monarchy:Disintegration

Jeżeli ktoś ma ochotę, można także zakupić kilka książek związanych z Ditą na stronie amazon, zainteresowanych odsyłam do strony:

http://www.amazon.com/Dita-Von-Teese/e/B0034OLEBS

Na blogu pojawią się także efekty kolaboracji różnych marek z Ditą, więc zapraszam ! :)

 

Oświadczam, że wszystkie zdjęcia które są w tej notce, nie należą do mnie, i są tu wstawione w celach informacyjnych o artystce Dicie von Teese,  znalazłam je poprzez wyszukiwarkę google.com

Strona Dity:  www.dita.net