Mademoiselle Mana blog

Cointreau jest to likier z pomarańczy (gorzkich) o zawartości alkoholu 40 %. Jest to likier typu triple sec, czyli potrójnie wytrawny. Można go pić osobno z lodem, ale jest dodawany do drinków takich jak popularna Margarita, mniej znany, ale także lubiany Cosmopolitan (Cosmo to charakterystyczny różowy drink podawany w kieliszku koktajlowym, znany z serialu ,,Sex w wielkim mieście”), czy płonącego b-52.

323050_original

Na początku roku 2008, tancerka burleskowa Dita von Teese stała się nową twarzą, ambasadorką marki Cointreau. Dita, specjalnie dla tej marki, odświeżyła swój numer w kieliszku. Zmiana zaszła w wielkości kieliszka, ponieważ wcześniej był mniej pokaźny, wzbogacono także show o element ruchu ustawiając kieliszek na obracającej się platformie, a sama Dita rozbiera się z bardzo ekstrawaganckiego, połyskującego stroju w kolorze pomarańczowym, z elementami fioletu. Jednak strój, jako że zbudowany z samych elementów firmy Swarovski, jest bardzo ciężki, tak zdradza Dita :)

cointreau2a

W tym show Dita kąpie się w nie byle jakiej substancji. W kieliszku czeka na nią fioletowawy koktajl o nazwie Cointreau Teese. Światowa premiera tego koktajlu przypadła na datę 22 lipca 2009 roku w klubie Avalon w Los Angeles. Dita swoje show z kieliszkiem ,,Be Cointreauversial” zaprezentowała po raz pierwszy także w Tokyo w tym samym roku.

ditavontesse033

Jeśli macie ochotę spróbować tego koktajlu, a u Was w mieście nie ma go gdzie zamówić , można zrobić go sobie w domu w prosty sposób, ponieważ przepis nie jest specjalnie trudny:

Cointreau Teese

CointreauTeesepackshot Składniki:
– 40ml Cointreau
– 20ml soku jabłkowego
– 15ml świeżego soku z limonki
– 15ml fiołkowego syropu Monin Violet
 
Przygotowanie:
Zmieszać w shakerze i podać w kieliszku koktajlowym (czyli do tym do Martini)
Zwilżyć brzeg kieliszka kawałkiem świeżego imbiru, i gotowe !

 

How to be cointreauversial? Czyli lekcja Cointreaupolitana by Dita von Teese

 

Do tego koktajlu możemy zakupić specjalny kuferek z alkoholem, i oczywiście shakerem w kolorze różowym.

Kuferek marki Cointreau do drinka Cosmopolitan

Skład w tym drinku również umożliwia nam samodzielne przygotowanie w domu, nie ma tu trudno dostępnych składników.

 

cocktail Cointreau Składniki:
– 50 ml Cointreau
– 30 ml soku z żurawiny
– 20 ml soku z cytryny
– spiralka ze skórki z cytryny
– lód
 
Przygotowanie:
wstrząsnąć wszystko w shakerze, wlać do kieliszka koktajlowego i dodać spiralkę ze skórki cytryny.

Kolejny drink, który może Was zainteresować to Margadita

margarita z cointreau Składniki:
200 ml  Cointreau
200 ml soku z limonki
400 ml tequila 100% z agawy
 
Przygotowanie:
nalać do shakera koktajlowego z kostkami lodu, dobrze wstrząsnąć, a następnie przelać do schłodzonego kieliszka do Margarity lub Martini, zrobić Crustę (otoczyć brzeg kieliszka solą) i ozdobić kawałkami limonki, i gotowe !

 

To tylko przykłady koktajli jakie możemy stworzyć w połączeniu z tym alkoholem, jeżeli jednak interesuje Was więcej, to poniżej podaje linka do strony Cointreau, na której możecie znaleźć inne przepisy.

http://www.cointreau.us/cocktails/creative-cocktails-800054.html