Mademoiselle Mana blog

Dostałam nominację do LBA od Kochanej Morticii (Dziękuje !) która prowadzi bloga Dark Passion, jeżeli chcecie wiedzieć o co chodzi to zapraszam do posta !

Wyróżnienie Liebster Blog Award jest przekazywane przez nominowanego kolejnym 11 blogerkom lub blogerom jako uznanie za ”dobrze wykonaną robotę” Osoba wyróżniona odpowiada na 11 pytań zadanych przez osobę , która blog nominowała do wyróżnienia, a następnie również wyróżnia 11 blogów informując o tym w podziękowaniu za wyróżnienie i jednocześnie zadając swoje 11 pytań do nominowanych. Nie można nominować bloga, z którego otrzymało się wyróżnienie.

A oto pytania które zadała Morticia:

1. Ile państw zwiedziłaś?
Nie będę rozpisywać się ile państw zwiedziłam żeby być bardziej #swag więc powiem prawdę. Jestem dość młodą osobą, która dopiero od niedawna ma możliwość wyjeżdżać gdzieś poza Polskę. Moje wakacje z rodzicami ograniczały się do wyjazdów w góry, ponieważ rodzice kochają Tatry, więc jedynie przy okazji byłam w Czechach (bez paszportu, przejazdem obok, oczywiście nie z rodzicami bo nie wyraziliby na to zgody żebym chodziła bez paszportu, ale czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal) lub też na Słowacji chodząc po górach. Najbardziej jednak chciałabym zwiedzić Japonię, Amerykę i Norwegię, mam nadzieje że moje marzenia się spełnią !

2.Jakiego języka chciałabyś się nauczyć?
Zdecydowanie lepiej angielskiego, japońskiego, i od początku norweskiego <3

3.Gdybyś mogła wystąpić publicznie, to jaką piosenkę byś zaśpiewała i dlaczego ?
Długo nad tym myślałam, i nie umiem się zdecydować dlatego podam dwie takie piosenki.
Mianowicie są to dwie piosenki od Nat „King” Cole’a którego bardzo szanuje jako muzyka, osobę i wszystko co możliwe <3
Jeden jest typowym standardem jazzowym, który przyjdzie zdawać mi na egzaminach wstępnych na Akademię Muzyczną (niech mi się uda, trzymajcie kciuki, jeszcze półtora roku!) a nazywa się oczywiście Route 66 jednak chciałabym wcześniej publicznie zaśpiewać go przed kimś techniką scat i być całkowicie wyluzowana i każdy poczułby ten jazzowy feeling, o tym marzę. Wyobrażam sobie taki występ w jakiś małym pubie w kolorach brązu, na malutkiej scenie, i chciałabym aby każdy dołączył się do mnie, i poczuł ten wspaniały rodzaj muzyki który i ja dopiero odkrywam, uczę się go.
Kolejny utwór to Calypso Blues który ujął moje serce bardzo mocno w trakcie odkrywania twórczości tego muzyka, dlatego ten utwór. Jest bardzo lekki, czuje się przy nim wyluzowana.
Nat King Cole
4.Na podstawie jakiej książki wyreżyserowałabyś film?
Prawda jest taka, że mało ostatnio książek fabularnych czytam (bardziej zajmują mnie biografię, poradniki) dlatego musiałabym się nad tym mocno zastanowić… (bo jak tu wyreżyserować film na temat podstaw muzyki? :))
Ale jestem pewna, że byłby to jakiś horror, lub film na temat narkomanów bez ogródek, bez ukrywania istotnych wątków, aby ukazać prawdziwy obraz tego problemu.

5.Jak wyobrażasz sobie swoją starość?
Jeżeli mogą to być marzenia, to jako staruszka chciałabym mieć dużo spokoju i czas dla mojego Lubego. Oczywiście, nadal chciałabym chodzić na koncerty, śpiewać, ubierać się dziwnie, ale kiedy przychodziłoby późne lato chciałabym siadać na ganku, rozmawiać i słuchać muzyki, aż do wieczora. Boje się jednak starości, a najbardziej samotnej starości. Na szczęście, lub też nieszczęście mój przyjaciel Adrian przepowiedział mi że umrę szybko (wróżył z ręki :D) więc mam nadzieje, że nie będę musiała długo czekać na ponowne spotkanie z moim Marcinem.

6. Na jaki koncert chciałabyś pójść najbardziej ?
Oczywiście na koncert Nat King Cole’a bądź też na koncert Hideto „Hide” Matsumoto. Niestety, obaj artyści są już po tamtej stronie, dlatego marzenie się nie spełni. Ale marzy mi się także koncert Kinga Diamond’a i mogę spełnić chociaż to marzenie.

7.Jak spędzisz tegorocznego Sylwestra?
Obowiązkowo z moim Lubym który 31 grudnia ma urodziny !

8.Ulubiona potrawa ?
Jak nas w szkole uczą…ulubione potrawy gości zmieniają się co do pory roku, dlatego teraz odpowiedziałabym że cieplutki barszcz z uszkami, jednak zazwyczaj wracam do wegetariańskiego sushi :)

9. Czy znasz jakieś słowo po fińsku ?
Niestety nie, ale przydałoby się, kto wie, co mnie w życiu spotka?

10.Gdybyś mogła prowadzić akcję charytatywną, to na jaką/kogo rzecz?
Zdecydowanie na zwierzęta, lub też na rzecz muzyków z talentem bez pieniędzy. Wiele talentów marnuje się z powodu braku promocji, i wiele zwierząt cierpi każdego dnia.

11. Twoje życiowe motto ?
„Twój trud zostanie nagrodzony. Reszta zależy tylko od wiary w siebie.” – Hanazakari no Kimitachi e (japoński serial)
Jednak, bardzo ważne są dla mnie także słowa, które dają mi siłę, które wiążą się z cytatem który podałam wyżej, mianowicie:

„Wiesz co Louis… Daj sobie spokój. Śpiewasz jak żaba. Masz chyba najbardziej żabi głos na świecie. Dobrze Ci idzie granie na trąbce, wróć do tego, zostań przy trąbce, ale nie śpiewaj. Tylko się ośmieszasz…”

Te słowa usłyszał kiedyś młody Louis Armstrong od swojego taty. Gdyby posłuchał, to nigdy nie zaśpiewałby jednego z najbardziej znanych standardów w historii – „What a Wonderful World”.
(pozyskane ze strony Wokalmania.pl)

Moje pytania:
1. Co sądzisz o blogu od którego dostałaś nominację?
2. Jak długo blogujesz?
3. Jak to się stało, że zaczęłaś blogować?
4. Ulubiony film, i dlaczego.
5.  Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?
6. Ulubiony rodzaj muzyki?
7. Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?
8. Jakie jest Twoje hobby?
9. Ulubiona pora roku?
10. Jakiego rodzaju ludzi nie lubisz?
11. Koncerty czy słuchanie płyty zespołu w domu?

Nominuje:
http://jvf-missfrankenstein.blogspot.com/
http://adler666official.blogspot.com/
http://koseatra.blogspot.com/
http://pinupcandy.blogspot.com/
http://mama-w-glanach.blogspot.com/
http://thedark-side-of-light.blogspot.com/
http://vermilioncorsets.blogspot.com/
http://demonicratter.blogspot.nl/
http://mathildebody.blogspot.com/
http://kinkycreep.blogspot.com/
http://silver-wolfie.blogspot.com/