Mademoiselle Mana blog

Uwielbiam szminki. Już jako mała dziewczyna, próbowałam malować się szminką w kolorze krwistej czerwieni podbierając ją mojej kochanej babci-elegantce, która zawsze mi powtarzała, że muszę być damą. I choć wyjeżdżałam szminką poza obręb ust, byłam z siebie dumna, że wyglądam jak prawdziwa dorosła kobieta. Później będąc w gimnazjum nieco o nich zapomniałam, ale pod koniec tego etapu edukacji, moja miłość do szminek powróciła i odtąd lubię podkreślić swoje usta na czerwono. Połączenie czerwonych ust, z paznokciami o tym samym kolorze, jest jednym z moich ulubionych połączeń jeśli chodzi o makijaż.

Głównie używam czerwonej szminki o jasnym kolorze, jednak ostatnio postanowiłam wypróbować również inne odcienie czerwieni, jak i różu, choć nie przekreślam także innych kolorów, i jestem chętna wypróbować na swoich ustach jeszcze szerszą gamę.

Mam problemy z suchą skórą, więc poszukuje szminki, która nie będzie mi wysuszać ust, ale będzie także trwała, i jeżeli ma się ścierać, musi ścierać się równomiernie. Znalezienie swojej szminki-ideału nie jest zawsze proste, trzeba działać metodą prób i błędów.

Używałam pomadek z różnych firm . Jednak moją zdecydowaną faworytką jest szminka Rouge Coco od Chanel którą już wspominałam na tym blogu, w notce o Chanel. Jest nawilżająca, i bardzo trwała, ma lekki, przyjemny zapach a jej opakowanie jest niesamowicie eleganckie, co bardzo mi odpowiada. Uważam, że połączenie czerni z kolorem złotym jest niezwykle trafne.

Szminka Oriflame
.
Posiadam także klasyczną pomadkę do ust od Oriflame w kolorze Red Rose. Dostałam ją jakiś czas temu w prezencie. Uważam, że jest bardzo wydajna, opakowanie jest eleganckie, niestety złoto się szybko ściera. Jest mniej trwała od szminki z Chanel, i mniej nawilża, jednak cena mocno przyciąga do kupna i pozwala przymknąć oko na pewne niedoskonałości.

.

.

Avon kolor na żądanie Pink Holiday
.
Kolejna szminka którą ostatnio kupiłam na próbę, tym razem różową, była szminka z Avonu w kolorze Pink Holiday. Nie zachwyciła mnie, ale za tą cenę nie spodziewałam się cudów. Opakowanie nie do końca w moim stylu, ale nie o to chodziło. Zapach całkiem przyjemny, jednak ust mi nie nawilża a dla mnie to bardzo ważne niestety, kolor trzeba często powtarzać aby było cokolwiek widać, krótko się trzyma. I uwaga uwaga, nie wiem czy to tylko w mojej, ale podczas malowania ust…szminka sama się wkręca powrotem do środka !. Ale nie żałuje, i tak nie mam zamiaru już nic kupować z Avonu.

.

.

paris gallery art deco
.
Artdeco – High Performance Lipstick w odcieniu damask rose, którą niedawno zakupiłam, i mam nadzieje, że się na niej nie zawiodę. Na początku co rzuciło się w oczy, to to, że opakowanie jest ciężkie jak na szminkę, i bardzo solidne, a zapach samej szminki bardzo lekki, i przyjemny jak w przypadku tej z Chanel. Na razie mogę Wam zdradzić, że bardzo dobrze się ją rozprowadza i jest trwała, bardzo podobna do Chanel, a cenowo 1/3 tej z Chanel.

.
.

spring-kate-lasting-finish-lipstick-22I najnowsza szminka w kolekcji- Lasting Finish Lipstick By Kate Moss, marki Rimmel numer 22
Użyłam ją na razie ze dwa razy i powiem tak…ta formuła z czarnymi diamentami, która nadaje koloru i sprawia, że trzyma się do 8 godzin to wcale nie żart. Trzyma się tak mocno, że jest problem ze zmyciem jej, używałam różnych specyfików do demakijażu, płynów micelarnych a ona nadal była na ustach ! Oczywiście, ściera się jak każda szminka, czy to od pocałunku, czy papierosa, jednak trwała jest bardzo. Nie wiem czy do końca mi odpowiada, uważam że na pewno jej zapach jest dobry, i nowy kolor w kosmetyczce zawsze się przyda . Jeśli chodzi o opakowanie, to jest plastikowe, ale dość dobre (choć Rimmel IMO zyskałby na plus, gdyby postarał się o lepsze opakowania)

.
Jeżeli ktoś z Was, chciałby zobaczyć jak te szminki prezentują się w rzeczywistości, mogę zrobić video-prezentacje :)

Na mojej wishliście znajdują się różne odcienie szminek z Chanel, ale mam zamiar również wypróbować szminki od artdeco z linii którą zaprojektowała Dita von Teese zachwycają mnie kolorami no i oczywiście opakowaniami.

Artdeco Dita von Teese szminka Artdeco Dita von Teese Golden Vintage

Szminka Revlon

Myślę także o wypróbowaniu pomadek marki Revlon, mam nadzieje że one również spełnią moje oczekiwania.

A jakie są Wasze ulubione szminki?